Lekcja praktyczna w Termie!

wpis w: Bez kategorii | 0

 

W maju i na początku czerwca wspólnie z firmą Terma Sp. z o.o. zrealizowaliśmy zajęcia praktyczne w ramach programu Terma Young.

Poszczególne klasy mechaników i mechatroników spędziły cały dzień w zakładzie produkującym grzejniki łazienkowe i dekoracyjne, grzałki, maszyny budowlane, sprzęt rehabilitacyjny oraz wyposażenie integracyjnych placów zabaw.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Mogli zmierzyć się z zadaniami technicznymi, dzięki którym doskonalili umiejętności z zakresu mechaniki i elektroniki. Nie zabrakło również zadań na logiczne myślenie i pracę w zespole. Uczestnicy poznali także proces produkcyjny, wykorzystywane w firmie technologie i zobaczyli w jaki sposób działa park maszynowy.

Pod kątem merytorycznym zajęcia zostały przygotowane przez konstruktorów mechaników, konstruktorów elektroników, inżynierów spawalników oraz mechatroników.

Zespół Personalny przedstawił natomiast kilka słów o historii firmy, zasadach i wartościach oraz dał konkretne wskazówki jak rozpocząć praktyki, staże lub pracę w Termie.

Od września 2022 r. planujemy wspólnie kolejne projekty dla uczniów klas o profilu mechanicznym i mechatronicznym.