SEKRETY MAKIJAŻU

 SEKRETY MAKIJAŻU

 

Przez dwa dni w naszej szkole odbywały się zajęcia ze stylizacji i makijażu. Przystąpiły do nich przyszli absolwenci technikum usług fryzjerskich (choć wydaje się on typowo kobiecy warto wspomnieć, że na ten kierunek edukacji decydują się również mężczyźni). Uczestnicy zajęć przez dziesięć godzin poznawali tajniki perfekcyjnego make upu, pod okiem specjalistki Małgorzaty Gąski.

 

sekrety makijazu

 

Jak podkreślali fryzjer, w dzisiejszych czasach, to nie tylko osoba ścinająca i układająca włosy. Od fryzjera wymaga się, aby patrzył na człowieka całościowo. Musi umieć dostrzegać jego urodę, ale też zauważać defekty, by jak najlepiej dobrać fryzurę. Osoba pojawiająca się w salonie fryzjerskim, przychodzi ze swoimi przyzwyczajeniami, ulubionymi kolorami. Trzeba zaproponować mu swoją wizję. Nie zawsze się to udaje, jednak fryzjer powinien wychodzić ze swoimi propozycjami. Stąd też pomysł na tego typu zajęcia – przyszli fryzjerzy uczą się jak zrobić perfekcyjny makijaż, nabiorą pewności siebie, a dzięki temu na pewno będę umieli odpowiednio zająć się swoimi klientkami.