„Gombrowiczowskie wariacje na temat Moniuszki”

wpis w: Bez kategorii | 0

Osiemnaste Targi Kultury i Nauki już za nami. Przewodnim motywem tegorocznej imprezy były postaci Witolda Gombrowicza i Stanisława Moniuszki oraz ich utwory. Jak co roku szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kartuskiego przygotowały w Parku Solidarności stoiska, zabawy, konkursy oraz poczęstunek. Na scenie można było obejrzeć premierę spektaklu Ferdydurke oraz pokaz mody recyklingowej.
W przygotowanie targów w tym roku włączyła się klasa 2 TMO. Wraz z nauczycielami stworzyli Straszny Dwór ZST, grę planszową rozmiarów XXL, koło fortuny. Z uczniami można było też zagrać w siatkówkę, hokeja oraz pojeździć na hulajnodze. Uczennica tej klasy Marlena Lejkowska została wybrana Hrabiną wachlarzy, prezentując się w sukni stworzonej z surowców wtórnych.