Szalone nożyczki w Teatrze Muzycznym

wpis w: Bez kategorii | 0

Nasi uczniowie i nauczyciele po raz kolejny w tym roku wybrali się do Teatru Muzycznego w Gdyni. „Szalone nożyczki” to współczesna komedia, której akcja dzieje się w salonie fryzjerskim. W 1997 roku spektakl ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłużej grana sztuka scen amerykańskich (29 lat bez przerwy).
Szalone nożyczki to nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego, który słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług. Niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza…Tajemnicze morderstwo… Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci.
Spektakl ten odbiega od przyjętej konwencji przedstawień teatralnych, gdyż został tak zaplanowany, aby w pewnym momencie włączyć w niego widzów. Rozwiązaniem zagadkowej śmierci zajmuje się profesjonalny śledczy, który w swoje działania angażuje widzów. Publiczność opowiada co zapamiętała z przedstawionych scen, a pod koniec sztuki może sama zadawać pytania podejrzanym o dokonanie zbrodni. To od widzów zależy rozwój wydarzeń, a w konsekwencji również – a może i przede wszystkim – zakończenie przedstawienia.
Nasza młodzież, jak zawsze była niezawodna. Bardzo aktywnie brała udział w przedstawieniu, zadając mnóstwo pytań i wskazując na szczegóły, które pomogły rozwikłać zagadkę.