Praktyki w Grecji w ramach projektu „Zawodowcy dla Europy”

wpis w: Bez kategorii | 0

Grupa 20 uczniów, kształcąca się w zawodach technik elektryk i technik mechanik jest w trakcie 2- tygodniowych praktyk zagranicznych. Wyjechali do Grecji, aby pogłębić swoją wiedzę, zrozumieć międzynarodowe standardy praktycznej nauki zawodu oraz wzbogacić się o doświadczenia kulturowe.

Praktyki w Salonikach, w ramach programu „Zawodowcy dla Europy”, to projekt finansowany z funduszy europejskich, na który szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 168 148,12 zł. Głównym założeniem projektu jest uzupełnienie, poszerzenie oraz utrwalenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z branży elektrycznej i mechanicznej. Jednocześnie służy on podniesieniu kompetencji językowych oraz poznaniu nowych kultur, ludzi i likwidacji barier kulturowych.

Koordynatorzy projektu Pani Joanna Gliniecka (nauczycielka  podstaw przedsiębiorczości i matematyki) oraz Pan Damian Syldatk (nauczyciel historii i języka angielskiego) nawiązali współpracę z organizacją edukacyjną Ipodomi. To właśnie ta instytucja jest głównym parterem pomagającym w wypełnieniu założeń projektu. Każdego dnia uczniowie udają się do pracy, gdzie pod okiem greckich opiekunów pogłębiają swoje umiejętności zawodowe. Po pracy, mają także możliwość zapoznania się z historią miasta, jego zabytkami i atrakcjami, a także greckimi tradycjami, w ramach programu kulturowego. 

 

Więcej informacji o projekcie w zakładce: PROJEKTY