Pasowanie na Czeladnika i uhonorowanie Mistrzów szkolących w rzemiośle

wpis w: Bez kategorii | 0

11 września 2025 roku w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku, odbyła się uroczystość pasowania na czeladnika przygotowana przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw (PIR MSP) wraz z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku (IRiPPŚ). Wydarzenie wpisało się w obchody Roku Pomorskiego Rzemiosła.
W tym roku egzaminy czeladnicze w obu izbach zdało ponad 1800 osób, a do Gdańska zaproszono trzydziestu najlepszych absolwentów. Wśród wyróżnionych znaleźli się absolwenci naszej szkoły wraz ze swoimi mistrzami : w zawodzie krawiec Blanka Leszkiewicz z mistrzem Sylwią Hilbrycht oraz w zawodzie lakiernik samochodowy Robert Czaja z mistrzem Tomaszem Woźniakiem (nagrodę dla mistrza odbierał brat pana Tomasza)
Pasowania Szablą Kilińskiego dokonali Zbigniew Stencel, Prezes PIR MSP i Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego oraz Roman Chmielecki, Prezes IRiPPŚ w Słupsku, który jak się okazało jest również absolwentem naszej placówki.
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Obecna była Wicewojewoda Pomorska Anna Olkowska Jacyno. Miasto Gdańsk reprezentowała zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania Monika Chabior. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego reprezentowali Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji, oraz Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego. W imieniu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców udział wzięła Monika Kościewicz, Dyrektor oddziału terenowego Biura Rzecznika MŚP w Gdańsku. Kuratorium Oświaty w Gdańsku reprezentowała Dorota Suchacz, dyrektor Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego, a Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku Anna Pawłowska, kierowniczka Pomorskiego Centrum Kariery. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, przedstawiciele izb i cechów oraz liczne grono rzemieślników i przedsiębiorców naszego województwa.
Serdecznie gratulujemy absolwentom i mamy nadzieje na więcej takich sukcesów w przyszłości.
Podziękowania i gratulacje składamy także pracodawcom i mistrzom naszej młodzieży.