ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

wpis w: Bez kategorii | 0

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

oraz pożegnanie odchodzącej z funkcji Dyrektora

Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach, Pani Alicji Bieńczyk

 

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem.

Czas płaczu i czas śmiechu, […] czas milczenia i czas mówienia […],

czas dzień dobry i czas …. do widzenia.”

 

W piątek 21 czerwca po raz 57. odbyła się w naszej Szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dzień bardzo ważny dla każdego z uczniów, żeby nie powiedzieć wymarzony. Szczególnie istotny zwłaszcza dla tych, dla których dzwonek zadzwonił tego dnia po raz ostatni- dla absolwentów Branżowej szkoły I stopnia nr 2 w Kartuzach. Dokładnie o godzinie 8:00 Pani Dyrektor powitała grono pedagogiczne, uczniów i ich rodziców oraz pracowników obsługi i administracji na uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Nagrodzono najlepszego absolwenta branżowej szkoły- Błażeja Pakur z klasy 3ślst (wych. Pani Justyna Król) oraz wręczono świadectwa z CZERWONYM PASKIEM za najlepsze wyniki w nauce i co najmniej bardzo dobre zachowanie.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy a absolwentom jeszcze raz życzymy powodów do dumy z wyników egzaminów zawodowych. Oby stały się przepustką do wymarzonej kariery zawodowej. Jako społeczność szkolna trzymamy kciuki za Wasze plany życiowe!

O godzinie 10:00 w sali gimnastycznej w budynku warsztatów szkolnych rozpoczęło się podsumowanie roku szkolnego Technikum. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Kartuski- Pan Bogdan Łapa, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji- Pani Jolanta Tersa, przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny- Kuratorium Oświaty w Gdańsku- wizytator Patryk Landowski, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych Powiatu Kartuskiego, Przewodnicząca Rady Rodziców ZST- Pani Adela Brzeska a także przedstawiciele lokalnego biznesu- firm współpracujących z naszą szkołą: Firma Mielewczyk, Firma Auto-Miras, Firma Elas-Pol

W trakcie uroczystości nagrodzono ucznia o najwyższej średniej ocen w roku szkolnym 2023/2024- Filipa Króla, kl. 3TB (wych. Pani Natalia Małecka). Swoje nagrody dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w technikum wręczyła także Pani Dominika Lewna, reprezentująca Firmę Mielewczyk.

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego była szczególna, bo połączona z pożegnaniem naszej Pani Dyrektor, Alicji Bieńczyk, która w roli dyrektora sprawowała pieczę nad naszą szkołą przez ostatnie 15 lat. Swoje podziękowania i życzenia złożyli zaproszeni na uroczystość goście, przedstawiciele grona pedagogicznego, zespołu kierowniczego, administracji i obsług ZST. W imieniu uczniów głos zabrał także przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego- Jan Reclaw, w trakcie jego wystąpienia padły m. in. takie słowa:

„My, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach, pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani za wieloletnią pracę na rzecz dobra naszego i naszej szkoły. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość- chociaż pewnie czasami nie było łatwo. Wiemy, że to na Pani barkach codziennie spoczywała odpowiedzialność za nas – uczniów, za pracowników i za te szkolne mury z przeszło pięćdziesięcio letnią tradycją, w których na co dzień uczymy się i dojrzewamy.

Gratulujemy Pani dotychczasowych sukcesów zawodowych i pragniemy życzyć spełnienia wszystkich marzeń, zamysłów i oczekiwań. Życzymy, aby nowy etap życia przyniósł wiele satysfakcji oraz aby Pani umiejętności i doświadczenie nadal służyły młodym ludziom. Doceniamy trud włożony w zapewnienie nam jak najlepszych warunków do rozwoju i prosimy o zachowanie nas w swojej pamięci.

Pani Dyrektor, proszę przyjąć z naszych niepokornych serc uczniowskich płynące słowa DZIĘKUJEMY!”.

Po oficjalnej części uroczystości odbył się program artystyczny przygotowany przez uczniów ZST w Kartuzach pod kierunkiem pana Arkadiusza Penkowskiego.

 

Fot. Ryszard Mielewczyk