Klasa 4 TMM5 poznawała Polskę

wpis w: Bez kategorii | 0

 

Kolejny raz nasza szkoła otrzymała grant finansowy na realizację projektu ministerialnego „Poznaj Polskę”.  Tym razem uczniowie klasy 4 TMM5 wyjechali na południe Polski by zwiedzić Muzeum Lotnictwa w Dęblinie, gdzie dowiedzieli się o początkach polskiej szkoły pilotażu oraz pierwszych samolotach. Mogli także zapoznać się z budową silników, obejrzeć helikoptery i myśliwce wojskowe. Kolejnym celem wycieczki było miasto Lublin oraz były niemiecki obóz koncentracyjny na Majdanku. Tam chłopaki wysłuchali opowieści o eksterminacji ludności polskiej i żydowskiej. Oprócz spaceru po ogromnym obszarze obozu, można było na własne oczy przekonać się, jaki los zgotowali Niemcy tym, których nienawidzili. Ostatni dzień wyjazdu to zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Stary rynek, kamienica Przybyłów, panorama miasta, to jedne z wielu miejsc odwiedzonych w tym dniu przez naszych uczniów.