PROGRAM POZNAJ POLSKĘ

|

W grudniu w ramach ministerialnego programu pn. „Poznaj Polskę” uczniowie klas 3TE4 i 3 TMM4 mieli okazję odwiedzić ważne miejsca związane z historią Polski. W dniach 9-10 grudnia wyjechali do Warszawy, gdzie mieli... READ MORE

Lekcja praktyczna w Termie!

|

  W maju i na początku czerwca wspólnie z firmą Terma Sp. z o.o. zrealizowaliśmy zajęcia praktyczne w ramach programu Terma Young. Poszczególne klasy mechaników i mechatroników spędziły cały dzień w zakładzie produkującym... READ MORE

ZST Kartuzy

1 month 2 weeks ago

OFERTA PRAKTYK I STAŻY OD FIRMY TERMA

Zapraszamy naszych uczniów do skorzystania z oferty, którą przygotowała firma Terma www.facebook.com/termateam

Możecie skorzystać z praktyk i staży oraz z dodatkowych udogodnień - np. transport, dofinansowanie do dojazdów.

ZST Kartuzy

1 month 3 weeks ago

LICEALIADA POWIATU KARTUSKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ -

Reprezentacja ZST, w pięknym stylu, zamknęła dziś sezon ligi szkolnej. Dziewczęta zdobyły I miejsce w powiecie, a chłopcy po wyrównanych meczach uplasowali się na III miejscu podium.

Skład reprezentacji:
Dąbrowska Wiktoria 4TB
Las Ilona 1 fr
Dejk Jakub 3TEO5
Dułak Krzysztof 3TEO5
Reclaw Przemysław 3elp

Gratulujemy!!!

ZST Kartuzy

2 months 1 week ago

MAJÓWKA Z CEYNOWĄ

31 maja odbyła się Majówka z Ceynową - impreza terenowa zorganizowana na cześć patrona naszej szkoły, Floriana Ceynowy. W konkurencjach brali udział uczniowie klas pierwszych. Rywalizacja poszczególnych drużyn dotyczyła wiedzy o życiu i działalności Floriana Ceynowy. Sprawdzane były również umiejętności fizyczne, celność oraz wytrwałość.
Z radością informujemy o wynikach gry:

- I miejsce - klasa 1TB - Kinga Cybula, Natasza Penkowska, Jagoda Mering

- II miejsce - klasa 1 el - Norbert Bryska, Dominik Gruchała i Bartosz Penk

- III miejsce - klasa 1TMM - Szymon Klinkosz, Jan Marinski i Mateusz Formela

- IV miejsce - klasa 1TEO - Maksymilian Hallmann, Maciej Dawidowski, Filip Regliński

- V miejsce - klasa 1 fr - Wiktoria Lelek, Wiktoria Szuta i Klaudia Malinowska

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, a wychowawcom klas pierwszych, które wzięły udział w zmaganiach za zmotywowanie młodzieży.
Podziękowania kierujemy również do uczniów klasy 3 TEO5 za aktywną pomoc w prowadzeniu konkursu.

Nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Organizatorzy:
Hanna Labuda
Małgorzata Bieńkowska

ZST Kartuzy

2 months 1 week ago

KONKURS „WITH PROJECTS AROUND THE WORLD” - III MIEJSCE DLA ZST

Dnia 31.05.2022 r. uczennice klasy 3 TB5, Ewa Kryszewska oraz Agata Cybula, wzięły udział w konkursie „WITH PROJECTS AROUND THE WORLD” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Nasze uczennice musiały wykazać się rozległa wiedza na temat projektów europejskich. Tego dnia odbyło się również podsumowanie projektu, realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, pt. „Zawodowcy przyszłością Europy”. Całe wydarzenie było niezwykle inspirujące. Serdecznie gratulujemy.

ZST Kartuzy

2 months 2 weeks ago

NASTĘPNA GRUPA POZNAWAŁA POLSKĘ

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły skorzystali z wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Tym razem była to klasa 2 TB, a ich opieką zajęły się Pani Agnieszka Labuda i Pani Monika Lubecka. Celem podróży była Warszawa. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy naszego kraju zobaczyli wiele interesujących miejsc i poznali historię tego niezwykłego miasta.

Zwiedzanie rozpoczęło się tradycyjnie od spaceru po Starym Mieście. Młodzież podziwiała między innymi Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Warszawską Syrenkę, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. Jednak nic nie oddaje zwiedzania miasta na własną rękę, dlatego zorganizowano dla nich grę miejską, podczas której duch rywalizacji unosił się nad całą grupą. Zwycięzcy uhonorowani zostali medalami i pamiątkowym pucharem. Kolejny dzień przyniósł wizytę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Żydowskim Instytucie Historycznym oraz spacer ulicami powstałymi w ruinach getta warszawskiego. Ostatni dzień pobytu w Warszawie minął przyjemnie podczas spacerów w Parku Łazienkowskim oraz w Ogrodach w Wilanowie. Uczniowie ponownie poczuli zew historii, gdyż mieli możliwość przywdziać stroje z epoki króla Jana III Sobieskiego. Przechadzali się alejkami parku, a także próbowali odtworzyć sceny z życia króla i jego żony Marysieńki. Wycieczka była udana, co też wszyscy jej uczestnicy zgodnie przyznawali.

ZST Kartuzy

2 months 2 weeks ago

W trakcie dnia Europejskiego w ZST odbył się ranking na najlepiej ubraną klasę w barwy Państw Europejskich.
Najlepiej wypadły klas:
1. 3elp i 3TB5
2. 1TMM
3. 3TEO i 1TEO
Wszystkim dziekujemy za wspolną zabawę, a klasę 1 elp i 3TB5 zapraszamy do "Kina ZST" w wybranym przez klasę terminie. 😊
Aneta Wesołowicz-Szymichowska
Joanna Dymek
Małgorzata Bieńkowska

ZST Kartuzy

2 months 2 weeks ago

XXII LICEALIADA POWIATU KARTUSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE - 24 MAJA 2022r.

Nasza szkoła od wielu lat jest organizatorem powiatowej licealiady w lekkiej atletyce. Tym razem rywalizacja szkół ponadpodstawowych odbyła się na nowoczesnym obiekcie jakim jest stadion miejski w Kartuzach. Do zmagań sportowych zgłosiło się łącznie 55 zawodników i 42 zawodniczki z czterech szkół: ZSZiO, ILO, PSZ P oraz ZST.
Sędzią zawodów był min. Pan Łukasz Kokot - sędzia międzynarodowy i delegat PZLA.

Awans do finałów wojewódzkich zdobyli:

Brzeska Wiktoria - bieg na 800 m (3)
Kobiela Michał - bieg na1500 m (2)
Płotka Zuzanna - pchnięcie kulą (3)
Socha Michał - pchnięcie kulą (1)
Chmurzyński Hubert - pchnięcie kulą (2)
Kulwikowski Błażej - pchnięcie kulą (3)
Kryszewska Ewa - skok wzwyż (1)
Staroszczyk Zuzanna - skok wzwyż (2)
Karcz Justyna - bieg 400 m (3)
Sztafeta dziewcząt 4x100 - 3 miejsce
Dąbrowska Wiktoria, Cyrzan Patrycja, Staroszczyk Zuzanna, Pobłocka Patrycja
Sztafeta chłopców 4x100 - 2 miejsce
Baranowski Łukasz, Hubert Kąkol, Sarach Przemysław, Gawin Oliwer

Wielkie brawa i gratulacje!!!

ZST Kartuzy

2 months 2 weeks ago

KOMPETENTNY PRACOWNIK

Dnia 24.05.2022 r. w naszej szkole odbyły się spotkania z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach, panią Julią Reszka, dla klas 3 Branżowej Szkoły I stopnia. Uczniowie, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy zapoznali się z ofertą Urzędu Pracy, dowiedzieli się z jakiego wsparcia mogą korzystać po ukończeniu edukacji. Zaciekawiona młodzież dopytywała o staże, szkolenia czy dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Życzymy pewnego i świadomego wejścia na rynek pracy.

ZST Kartuzy

2 months 2 weeks ago

ERASMUS PLUS - LITWA

W dniach 16 – 20 maja trzech uczniów naszej szkoły: Robert Reca z klasy 3TMM4, Mateusz Koszałka z 3TEO5 oraz Kajetan Borkowicz z 3TB4 wraz z Panem Rafałem Gąsiorowskim, przebywali na Litwie, gdzie uczestniczyli w projekcie Erasmus+ pn. : "Tell me your story".

Projekt realizowany był w Kownie, a udział w nim wzięli studenci i uczniowie z Polski, Litwy, Estonii, Turcji oraz Włoch. Uczniowie pracując w międzynarodowych zespołach mieli okazję poszerzyć swoje umiejętności i zainteresowania związane z fotografią oraz technikami montażu materiałów filmowych. W ramach wizyty poznali również obyczaje, kulturę oraz podstawowe zwroty w językach krajów uczestniczących. Wyjazd był też wspaniałą okazją "szlifowania" języka angielskiego i motywacją do nauki języków obcych.

ZST Kartuzy

2 months 2 weeks ago

DZIEŃ EUROPEJSKI

Dzień Europejski w ZST rozpoczął się od quizu wiedzy o Europie pt. "Europa da się lubić". W konkursie wzięło udział 13 klas: 1TMM, 1TEO, 2TB, 3TB5, 3TB4, 3TMM5, 3TEO5, 3TE4, 3FRp, 3ELg, 3MSTp, 3MPg, 3AWp.

A tak przedstawiają się ostateczne wyniki quizu:
1. 3TMM5- Paweł Bertling, Piotr Frankowski, Jakub Formela
2. 3TB4- Olivier Godziński, Bartłomiej Borowski, Maciej Kruszewski
3. 3FRp- Rozalia Riegel, Julia Belka, Dominika Kreft

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy wiedzy i odwagi. Laureaci otrzymają nagrody na koniec roku szkolnego.

Organizatorzy:
Aneta Wesołowicz-Szymichowska
Joanna Dymek
Małgorzata Bieńkowska

ZST Kartuzy

2 months 2 weeks ago

POWIATOWE TARGI PRACY – KARTUZY 2022

Dnia 20.05.2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach wzięli udział w POWIATOWYCH TARGACH PRACY, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach. Podczas Targów młodzież mogła zapoznać się z ofertami pracy różnych branż, pozyskać informacje o usługach Powiatowego Urzędu Pracy, miała także możliwość konsultacji z Doradcą Zawodowym. Dzięki takim wydarzeniom uczniowie mogą poznać trendy aktualnie obowiązujące na rynku pracy i świadomie zaplanować swoją ścieżkę edukacji czy rozwoju tak, aby stać się atrakcyjnym kandydatem dla pracodawców.

ZST Kartuzy

2 months 3 weeks ago

ZST Kartuzy

2 months 3 weeks ago

KLASA 3 TMM5 NA WYCIECZCE

W ostatnim nasi uczniowie ponownie skorzystali z programu „Poznaj Polskę”, w ramach którego wybrali się w południowe rejony naszego kraju na 3-dniową wycieczkę. Byli to uczniowie klasy 3 TMM5, którzy zwiedzali Wrocław oraz jego okolice.

Jako, że projekt zakłada poznawanie miejsc ważnych dla naszego kraju pod względem historycznym pierwszym punktem wyjazdu była Panorama Racławicka oraz zabytki Wrocławia. Kolejny dzień wprawił uczniów w zadumę nad losem ludzi podczas II wojny światowej, gdyż zwiedzili obóz koncentracyjny Gross - Rosen oraz Podziemne Miasto Osówka, wykonane przez więźniów, na rozkaz hitlerowców miejsce, które prawdopodobnie miało być jedną z kwatera Adolfa Hitlera lub halami dla podziemnych fabryk zbrojeniowych do produkcji tajnej broni. Trzeci dzień poświęcony został na odwiedziny Ogrodu Botanicznego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Ostrowa Tumskiego.

ZST Kartuzy

2 months 3 weeks ago

UNIWERSYTET GDAŃSKI I JUMPCITY

Dnia 16.05.2022 klasy 1TMM i 1TEO wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anetą Wesołowicz-Szymichowska i p. Joanną Dymek wybrały się do Gdańska zażyć intensywnego ruchu i wspólnej zabawy w parku trampolin Jumpcity. Panie Małgorzata Bieńkowska i Monika Mielewczyk oprowadziły nas po kampusie Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie mogliśmy obejrzeć wydział biologii, który zainteresował nas ciekawą wystawą. Młodzież bardzo intensywnie spędziła ten piękny poniedziałek.
Pozdrawiamy 🤗

ZST Kartuzy

3 months 5 days ago

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Dzień ten to również sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie.
Społeczność szkolna pod opieką pani Zyty Wickiej wybrała się w okolice naszej szkoły, aby nie tylko poszerzyć wiedzę o przyrodzie, ale również w namacalny sposób przyczynić się do czystszego środowiska.
Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!