NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2017

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Ono znaczy – bez strachu spać.

Ono znaczy – spokojnie się budzić,

kochać, śmiać się i pewnie trwać

– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi

 

11 11 2017 dzien niepodleglosci

 

Powyższe słowa mówią o NIEPODLEGŁOŚCI, a pochodzą z wiersza przedstawionego podczas apelu z okazji Święta Niepodległości, który w naszej szkole odbył się 9 listopada. Na 99 rocznicę odzyskania niepodległości klasa 3 TEO przygotowała prezentację, która pokazała, że my Polacy mamy z czego być dumni – zarówno w historii, jak i obecnie. Zobaczyliśmy, że być patriotą nie znaczy tylko bronić i przelewać krew za ojczyznę, ale przede wszystkim działać dla jej dobra, godnie ją reprezentować, a na co dzień - robić jak najlepiej to, na czym się znamy i czym się zajmujemy. Bo każdy kraj jest silny przede wszystkim siłą swych poszczególnych obywateli.

 

Tradycyjnie, 11 listopada miały miejsce powiatowo- gminne uroczystości Święta Niepodległości, w których udział wzięli również reprezentanci ZST.  Poczet sztandarowy oraz uczniowie klasy 1 TB wraz z nauczycielami uczestniczyli w przemarszu spod budynku Straży Pożarnej, mszy w Kolegiacie oraz uroczystościach pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej.