X Powiatowa Licealiada w Lekkiej Atletyce - I miejsce dla ZST!

                              LA1                        

                                   ZST - I miejsce w rywalizacji drużynowej!

 

KOMUNIKAT KOŃCOWY

X Licealiady Powiatu Kartuskiego

W LEKKIEJ ATLETYCE

ZST Kartuzy 25 maja 2017 roku

Sędzia główny - Karol Jaworski

GALERIA ZDJĘĆ

             Dnia 25 maja na terenie ZST w Kartuzach odbyła się X Powiatowa Licealiada w Lekkiej Atletyce. W tym roku charakter imprezy był wyjątkowy ze względu na dwie okrągłe rocznice: nasza szkoła już po raz 10-ty była organizatorem tej sportowej rywalizacji, a w bieżącym roku szkolnym obchodzimy 50-tą rocznicę istnienia ZST.

            Nasi reprezentanci niewątpliwie przyczynili się do uświetnienia tej imprezy osiągając bardzo dobre wyniki. Na szczególną uwagę zasługuje Artur Płotka, uczeń klasy 3 TMM, który dwukrotnie stanął na I miejscu podium: w skoku w dal i w pchnięciu kulą okazał się najlepszy w powiecie. Bardzo dobry występ zanotawał na swoim koncie Kacper Paninski uczeń klasy 1 MST zwyciężając w biegu na 1000 m., tuż za nim na mecie znalazł się Damian Klawikowski z klasy 3 TB. W biegu sprinterskim na 100 m. zawodnicy pokazali prawdziwą klasę - trzy najlepsze czasy uzyskali kolejno Błażej Janka - 1 CEL, Adam Andrik - 3 BW oraz Maciej Stefanowski - 2MP. Nasze zawodniczki również mocno zaznaczyły swoją obecność trzykrotnie zajmując II miejsca podium: Weronika Kostka z klasy 2 TB w biegu na 800 m., oraz skoku w dal, Weronika Dawidowska z klasy 1 BW w pchnięciu kulą, Natalia Kerschnik z klasy 2 FR w biegu na 100 m. (zaraz za nią, na III miejscu, uplasowała się Weronika Muńko z klasy 2 TB). Nasze sztafety (4x210m) zaprezentowały dobrą formę zdobywając II miejsca w rywalizacji. Skład reprezentacji dziewcząt: Natalia Kerschnik - 2 FR, Sylwia Rychert - 1BW, Weronika Dawidowska - 1BW oraz Oliwia Chmielewska - 1 TB. Skład reprezentacji chłopców: Janusz Zielke i Seweryn Bliźniewski - 3TB, Kacper Paninski - 1 MST, Błażej Janka - 1 CEL.

(Biuro zawodów - dziewczęta z 2 TB, zdjęcia - Natalia Wesierska - 3 FR).

       Zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami oraz statuetkami, a dla najlepszych przewidziane zostały nagrody rzeczowe: min. karnety do fitness klubu Forma w Kartuzach! Zawodnicy mogli nabrać sił po zawodach na poczęstunku ufundowanym przez szkołę.

        Gratulujemy!!!

Wyniki X Licealiady Powiatu Kartuskiego w LA

Bieg-800 m dziewczęta

Bieg-1000 m chłopcy

Lp

Nazwisko imię

Szkoła

Wynik

Lp

Nazwisko imię

Szkoła

Wynik

1

Łaszewska Joanna

ZSZiO Kartuzy

02,52,62

1

Paniński Kacper

ZST Kartuzy

03:03:53

2

Kostka Weronika

ZST Kartuzy

02:56:58

2

Klawikowski Damian

ZST Kartuzy

03:10:46

3

Dominika Henrich

ZSZiO Żukowo

03,03,62

3

Stenka Tyberiusz

ZSP Przodkowo

03:13:34

4

Stankowska Patrycja

ZSZiO Kartuzy

03:04:09

4

Węsierski Karol

ZSZiO Kartuzy

03:16:02

5

Dawidowska Weronika

ZST Kartuzy

03,13,81

5

Wicki Damian

ZSP Przodkowo

03:17:05

6

Bobrowska Patrycja

ZSZiO Żukowo

03:16:22

6

 

 

 

7

Konkel Julita

ZSZiO Kartuzy

00:03:22

7

 

 

 

Bieg-100 m dziewczęta

Bieg-100 m chłopcy

Lp

Nazwisko imię

Szkoła

Wynik

Lp

Nazwisko imię

szkoła

Wynik

1

Mielewczyk Joanna

ZSZiO Kartuzy

14,36

1

Janka Błażej

ZST Kartuzy

12,4

2

Kerschnik Natalia

ZST Kartuzy

14,73

2

Andrik Adam

ZST Kartuzy

12,65

3

Muńko Weronika

ZST Kartuzy

15,47

3

Stefanowski Maciej

ZSZiO Kartuzy

12,81

4

Kurlikowska Estera

ZSZiO Kartuzy

15,59

4

Szuta Adrian

ZSZiO Żukowo

12,84

5

Włodzik Katarzyna

ZSZiO Kartuzy

15,72

5

Szleja Patryk

ZSZiO Żukowo

13,09

6

Serkowska Martyna

ZSZiO Żukowo

16,04

6

Szyrowski Grzegorz

ZSZiO Żukowo

13,47

7

 

 

 

7

Flisikowski Tomasz

ZSZiO Kartuzy

13,67

Skok w dal- dziewczęta

Skok w dal- chłopcy

Lp

Nazwisko imię

Szkoła

Wynik

Lp

Nazwisko imię

Szkoła

Wynik

1

Mielewczyk Joanna

ZSZiO Kartuzy

4,1

1

Płotka Artur

ZST Kartuzy

5,67

2

Kostka Weronika

ZST Kartuzy

3,87

2

Richert Piotr

ZSZiO Żukowo

5,43

3

Włodzik Katarzyna

ZSZiO Kartuzy

3,83

3

Zdrojewski Tomasz

ZSZiO Kartuzy

5,35

4

Fierka Barbara

ZSZiO Żukowo

3,73

4

Drewniak Kamil

ZST Kartuzy

5,33

5

Kurlikowska Estera

ZSZiO Żukowo

3,67

5

Kierznikiewicz Dacjan

ZSZiO Kartuzy

4,9

6

Sikora Aneta

ZSZiO Kartuzy

3,32

6

Szleja Patryk

ZSZiO Żukowo

4,76

Pchnięcie kulą 4 kg- dziewczęta

Pchnięcie kulą 5 kg- chłopcy

Lp

Nazwisko imię

Szkoła

Wynik

Lp

Nazwisko imię

Szkoła

Wynik

1

Formela Natalia

ZSZiO Żukowo

9,17

1

Płotka Artur

ZST Kartuzy

12,04

2

Dawidowska Weronika

ZST Kartuzy

7,59

2

Kostuch Tomasz

ZSZiO Kartuzy

11,82

3

Czaja Zuzanna

ZSZiO Kartuzy

7,44

3

Zielke Janusz

ZST Kartuzy

11,48

4

Ćwikałowska Magda

ZSZiO Kartuzy

6,99

4

Formella Nikodem

ZSZiO Żukowo

11,41

5

Reczkowska Dominika

ZST Kartuzy

6,98

5

Choszcz Korneliusz

ZSZiO Kartuzy

11,2

6

Hirsz Martyna

ZSZiO Kartuzy

6,77

6

Kłodać Łukasz

ZSZiO Żukowo

10,93

7

Stankowska Martyna

ZSZiO Żukowo

6,18

7

Stromski Maciej

ZSP Przodkowo

10,5

8

 

 

 

8

Toporek Robert

ZSP Przodkowo

9,85

Sztafeta 4 x 210-dziewczęta

Sztafeta 4 x 210-chłopcy

Lp

Szkoła

Wynik

Lp

Szkoła

Wynik

1

ZSZiO Kartuzy

02,30,92

1

ZSZiO Kartuzy

02:05:41

2

ZST Kartuzy

02:33:10

2

ZST Kartuzy

02,05,90

3

ZSZiO Żukowo

02,33,90

3

ZSZiO Żukowo

02:06:27

4

 

 

4

ZSP Przodkowo

02:10:21