Narodowe czytanie

wpis w: Bez kategorii | 0

 

NARODOWE CZYTANIE

Nasza szkoła włączyła się w 10. jubileuszową edycję Narodowego Czytania.  Tegoroczna lektura to dramat „Moralność pani Dulskiej”, autorstwa Gabrieli Zapolskiej.  Podczas wspólnego czytania na scenie w świetlicy szkolnej wystąpili uczniowie klasy 3TB5 pod kierownictwem Pani Doroty Wilczewskiej, Pani Katarzyny Muller i Pani Małgorzaty Bieńkowskiej.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W kolejnych latach odbywało się czytanie dzieł m.in. Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa

Aktorom tegorocznej edycji z naszej szkoły i Paniom organizatorkom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! To wspaniała okazja promująca czytelnictwo.