Po polsku o historii

wpis w: Bez kategorii | 0

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. Dyktando jest również szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości.

W tym roku również w naszej szkole 16 uczniów klas technikum i branżowej szkoły pierwszego stopnia postanowiło się zmierzyć z tym wyzwaniem. 1 października odbył się etap szkolny eliminacji. Miło nam poinformować, że do kolejnej rundy konkursu zakwalifikowało się dwóch uczniów klasy 4 TMO – Robert Szwaba oraz Filip Cirocki. Nadmienić też warto, iż poziom większości uczniów był dość wyrównany, a o kwalifikacji zdecydowały pojedyncze punkty.

 

Gratulujemy !