Razem do zawodu- sukces Energetyków Odnawialnych i Budowlańców

wpis w: Bez kategorii | 0

Pod koniec maja odbyły się finały IV edycji konkursu organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Europejski Fundusz społeczny, pod nazwą „Razem do Zawodu”. Celem konkursu jest inspirowanie uczniów do podejmowania zespołowej pracy nad przedsięwzięciem wykorzystującym wiedzę i umiejętności z kilku branż.

ZST w tym roku reprezentowały dwie drużyny, zaś przebieg konkursu dostosowany był do sytuacji pandemicznej,  więc młodzież łączyła się z komisją konkursową na platformie ClickMeeting. Formuła konkursu obejmowała prezentację projektów i rozmowę, podczas której jury zadawało pytania dotyczące istoty przedstawionych koncepcji.

W pierwszej kategorii „Chemia lekka i Środowisko” wziął udział trzyosobowy zespół w składzie Weronika Bronk z klasy 2 TEO, Faustyna Klinkosz z klasy 3 TMO i Łukasz Hinc z klasy 4 TEO. Opiekunem była Pani Hanna Labuda. Przygotowali oni projekt pt,: „Woda z paneli”, który zakładał ekologiczne wykorzystanie wody z paneli fotowoltaicznych do nawadniania min. plantacji truskawek. Konkurencja w tej kategorii była bardzo duża. Aż 12 zespołów ze szkół średnich Pomorza rywalizowało o podium.

Druga drużyna: Julia Szczesna , Marek Lehman , Mateusz Sikora (wszyscy z klasy 3 TB) oraz Piotr Gliwa i Nikodem Jaskulski z klasy 2 TB reprezentowała ZST w kategorii „Budownictwo, Meblarstwo i Ekoenergetyka”. Młodzi ludzie przedstawili projekt „SmartChouse” –osiedle domów samowystarczalnych, rywalizując z 13 drużynami z pomorskich szkół technikalnych. Opiekunem budowlańców był Pan Grzegorz Szwoch.

 

Z ogromną dumą i radością informujemy, że projekt „Woda z paneli” zajął I miejsce w swojej kategorii, a uczniowie startujący w branży budowlanej otrzymali wyróżnienie.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Relację z wydarzenia można znaleźć pod linkiem:

https://www.facebook.com/groups/2505314556234958