Wyjazd do Krakowa i okolic

wpis w: Bez kategorii | 0

Uczniowie klasy 4 TB wraz z kilkoma kolegami z 4 TMM i 3 TB, wybrali się na kilkudniowy wyjazd integracyjno-pożegnalny do Krakowa. Pierwszego dnia po długiej i wyczerpującej jeździe udali się wraz z przewodnikiem do siedziby polskich królów na Wawelu. Po zwiedzeniu zamku przeszli na krakowskie stare miasto, gdzie w Sukiennicach rozpoczęło się zakupowe szaleństwo.

Następnego dnia czekało ich nie lada wyzwanie. Musieli zmierzyć się z nieludzką historią- zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz- miejsce zagłady milionów osób podczas II wojny światowej. Wszyscy przyznawali, że miejsce, w którym panował głód, praca ponad siły, choroby, tortury wywiera ogromne wrażenie. To jednak nie był koniec lekcji historii. Po poznaniu obozu Auschwitz skierowali się do Wadowic, by lepiej poznać historię papieża Polaka, Jana Pawła II. Mogli zobaczyć i posłuchać jak papież mieszkał oraz jak wyglądało jego życie dziecięce.

W piątek przyszedł czas na drogę powrotną kierunku Kartuz. Czekało ich jeszcze zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Nie wiedzieć czemu, uczniowie wchodząc po ogromnej ilości schodów, a potem wędrując po Jaskini Ciemnej, narzekali na ból nóg.
Podróż przebiegła w bardzo wesołej atmosferze. Uczestnicy wyjazdu przyznawali, że z pewnością będą mile i wspominać, być może ostatni wspólny wyjazd. Opiekunkami wyjazdu były Pani Agnieszka Labuda oraz Pani Izabela Błaszkowska.