14. Majówka z Józefem Wybickim

wpis w: Bez kategorii | 0

To już tradycja, że w drugiej połowie maja odbywa się rajd i konkurs pod tytułem Majówka z generałem Józefem Wybickim. W tej cyklicznej imprezie biorą udział drużyny ze wszystkich typów szkół: podstawowe, gimnazja, ponadgimnazjalne oraz grupy pozaszkolne i osoby indywidualne. Jak zawsze nie mogło tam zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. W tym roku wystawiliśmy dwie drużyny złożone z uczniów klasy 2 TMO.
Zadaniem drużyn było pokonanie 15 km pieszej trasy, biegnącej od Dworu Rodziny Wybickich w Sikorzynie do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Na trasie zawodnicy odpowiadali na pytania oraz wykonywali specjalne zadania, sprawdzające ich wiedzę oraz sprawność fizyczną. Choć rywalizacja była zacięta do samego końca, w tegorocznej edycji konkursu musieliśmy uznać wyższość szkoły z Bytowa. Ostatecznie nasi reprezentanci uplasowali się na 2. i 3. miejscu podium w kategorii szkół ponadpodstawowych.
Serdecznie gratulujemy!