Siatkarze ZST najlepsi w powiecie!

wpis w: Sport | 0

26 marca reprezentacja ZST zdobyła I miejsce w Licealiadzie powiatu kartuskiego w piłce siatkowej. W turnieju wzięło udział 5 zespołów. Rywalizacja rozpoczęła się w dwóch grupach. Pierwszy mecz dość pechowo przegraliśmy z Żukowem po bardzo wyrównanym pojedynku 2-1. W kolejnym meczu – z Somoninem – pewnie wygraliśmy 2-0 (świetna gra Kacpra Wiczkowskiego, który tylko w jednym ustawieniu zdobył 15 pkt.). W półfinale po ciężkim boju, pierwszy raz od około 13 lat Wzgórze Wolności musiało uznać wyższość ZST.

Równa gra w każdym elemencie, dobry blok, solidna zagrywka, kończący atak zadecydowały o pewnym zwycięstwie ZST! W finale ostatecznie wygraliśmy z Żukowem.

Ogólna klasyfikacja:
1. ZST
2. Żukowo
3. Wzgórze Wolności
4. ILO
5. Somonino

Skład reprezentacji: Marcin Markowski – z tytułem najlepszego zawodnika drużyny, Łukasz Kobiela – z tytułem MVP turnieju, Szymon Sawicki, Wojciech Kulas, Janusz Litwin, Kacper Wiczkowski, Kacper Reclaw, Łukasz Płotka.
Trener reprezentacji: Karol Jaworski
Kolejne zmagania na półfinałach wojewódzkich już 3 kwietnia w Pucku. Trzymamy kciuki!