Sukcesy w konkursach zawodowych

wpis w: Bez kategorii | 0

W pierwszej połowie marca nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach okręgowych do dwóch konkursów ogólnopolskich. Pierwszym konkursem była Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w której udział wzięło 9 szkół budowlanych z województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego. ZST reprezentowali: Przemysław Kropidłowski, Kacper Serkowski, Jakub Walkusz, Jakub Trepczyk oraz Artur Sikora. Ostatecznie chłopaki drużynowo zajęli 3. miejsce, ustępując jedynie reprezentacji z Iławy i Olsztyna.

Drugim konkursem był Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Naszymi reprezentantami byli Sara Piekarska i Łukasz Hinc. Łukaszowi udało się awansować do ścisłego finału,  który odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia w Sieradzu. W etapie okręgowym rywalizowało 22 uczestników z 11 szkół województwa pomorskiego, kujawsko- pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. 

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach olimpiad !