Artur Dzienisz wśród najlepszych murarzy w kraju

wpis w: Bez kategorii | 0

W ostatnich dniach odbył się w Poznaniu finał centralny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” przeznaczony dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia. Rywalizacja uczniów w turnieju sprawdza ich wiedzę zawodową i umiejętności praktyczne w wyuczonym zawodzie. Rozgrywki są przeprowadzane w trzech etapach: etap szkolny, etap okręgowy i finał centralny. Ostatni etap ma miejsce podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa „Budma” w Poznaniu.

W tym roku, w ramach kwalifikacji B.18 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich (murarze), do finału centralnego zakwalifikował się uczeń klasy 2 bw, Artur Dzienisz. Stało przed nim niemałe wyzwanie, gdyż pierwszego dnia zmierzył się z godzinnym testem na temat wiedzy budowlanej, zaś następnego czekało na niego wymurowanie narożnika wraz z ociepleniem i oblicowaniem cegłą klinkierową. Artur okazał się jednym wśród najlepszych murarzy w kraju i uplasował się ostatecznie na 3. miejscu.

Warto nadmienić, że „Złota Kielnia” to konkurs rangi olimpiady budowlanej i zwalnia on laureatów z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej, z końcowym wynikiem 100%.

Serdecznie gratulujemy Arturowi !