Złota Kielnia

wpis w: Bez kategorii | 0

12 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia” na szczeblu okręgowym w Toruniu. Uczniowie przygotowywali się pod okiem Pani Magdaleny Pytki – Leśniak oraz Pana Szymona Kulaszewicza. Reprezentowali szkołę w trzech kwalifikacjach zawodowych zajmując odpowiednie miejsca w kraju:

B.09 – wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych: 
Mateusz Pobłocki z klasy 2 bw – miejsce 22;
Adam Labuda z klasa 2 bw – miejsce 31;

B.12 -Wykonywanie robót dekarskich: 
Kacper Hopa klasa 2 cśl – miejsce 8;

B.18. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich: 
Artur Dzienisz klasa 2 bw – miejsce 6, zaś w zawodzie murarz – 3 miejsce;
Kacper Cirocki klasa 2 bw – miejsce 16

Grono najlepszych sześciu uczestników w danym zawodzie w kraju uzyskało miano finalisty. W zawodzie murarz-tynkarz uczeń Artur Dzienisz uzyskał tytuł finalisty i awansował do finału który odbędzie się w Poznaniu. Finaliści zostają zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego z rezultatem 100%, który zdają po ukończeniu szkoły.