Wizyta podopiecznych WTZ w Chmielnie i uczniów ZPS w Kartuzach

wpis w: Bez kategorii | 0

W minioną środę mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chmielnie i uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Kartuzach. To już kolejny raz, kiedy możemy pokazać ZST lokalnej społeczności i pochwalić się naszymi talentami.

Na początku wizyty wszyscy zgromadzili się w świetlicy szkolnej, gdzie gości przywitała Pani dyrektor Alicja Bieńczyk i Pani psycholog Katarzyna Lewna, koordynator całego przedsięwzięcia. Następnie Pani Hanna Labuda i uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalno – recytatorskie. Przybyli goście mieli okazję wysłuchać montażu słowno – muzycznego, opowiadającego o niepodległości i wolności. Znalazły się w nim pieśni o tematyce patriotycznej z różnych okresów Polski oraz utwory liryczne poświęcone pojęciu wolności. „Drogi do wolności” to tytuł montażu, który został przygotowany z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wcześniej okazję zapoznać się z nim mieli uczniowie i pracownicy szkoły.

Po wspólnych zdjęciach i podziękowaniach podopieczni WTZ wraz z opiekunami przeszli na warsztaty szkolne, gdzie w pracowni fryzjerskiej przeszli prawdziwe metamorfozy. Nasze fryzjerki postarały się o niebanalne stylizacje i fryzury dla przybyłych gości.