Inicjatywa „dla ziemi” klasy 3 ŚL

wpis w: Bez kategorii | 0

W poniedziałek cała nasza klasa 3sl poszła na godzinie wychowawczej do lasu. Chcieliśmy zobaczyć ile jest tam śmieci, włączając się w akcję Lasów Państwowych #zabierz5zlasu. Wzięliśmy ze sobą worki, rękawiczki i dozę dobrego humoru. Po około 30 minutach spaceru wszystkie nasze worki były pełne. Śmieci (kilkanaście worków) przynieśliśmy do szkoły, aby je posegregować i wyrzucić do odpowiednich pojemników. Nasz wychowawca kontrolował, czy wrzucamy je do właściwych kontenerów. Wśród śmieci znalazły się głównie szklane butelki, plastikowe opakowania po napojach, puszki po piwie, a nawet drewniana skrzynka oraz jakaś duża nieznajomego zastosowania siatka nylonowa, posłużyła nam, żeby zatargać do szkoły ogromny, również leżący wśród drzew, karton, który wypełniliśmy śmieciami).

Byliśmy zszokowani tym, co znaleźliśmy, a przede wszystkim ilością odpadów pozostawionych przez ludzi. Przeszliśmy zaledwie kilkadziesiąt metrów wzdłuż dróg i ścieżek leśnych.

Publikując informację o naszym wyjściu do lasu chcemy pokazać, że podniesienie po kimś śmiecia nie jest ani niczym trudnym, ani żadną ujmą. Wręcz przeciwnie. Choć potępiamy zachowanie tych, którzy nie mają litości dla przyrody. Jeśli chcesz włączyć się w akcję #zabierz5zlasu, nie tylko w Dzień Ziemi, to pamiętaj, aby podczas spaceru w lesie zabrać ze sobą 5 śmieci, opublikować zdjęcia na portalu społecznościowym i nominować kolejną osobę do wzięcia udziału w akcji. Pozdrawiamy, klasa 3sl.